Ελληνικά με την παρέα μου 2

Ελληνικά με την παρέα μου 2 - Βιβλίο Μαθητή και τετράδιο

Ελληνικά με την παρέα μου 2

Bιβλίο (σελ. 222)

Το βιβλίο αποτελεί συνέχεια και προϋποθέτει το Ελληνικά με την παρέα μου 1. Απευθύνεται σε μαθητές 12 ετών και άνω, ολοκληρώνει την ταχύρρυθμη διδασκαλία της Eλληνικής. Διαρθρώνεται σε 16 ενότητες με επαναληπτικές ασκήσεις, πίνακες γραμματικής και βασικό λεξιλόγιο 1.290 λημμάτων σε έξι γλώσσες, το οποίο πλαισιώνει και ολοκληρώνει το συχνόχρηστο επικοινωνιακά λεξιλόγιο. Έχει υποβληθεί για έγκριση στο Παιδαγωγικό Iνστιτούτο.

pdfPDF

2η Από Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. προς Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.